Ta strona używa plików cookie. Aby dowiedzieć się więcej na temat dlaczego ta strona używa plików cookie i jak włączyć je w Twojej przeglądarce, zapoznaj się z polityką prywatności. Przeglądanie tej strony jest równoznaczne z akceptacją prawa tej strony do korzystania z tych plików.
Zamknij

O firmie

 

Kilka słów na temat świadczenia usług BHP przez naszą firmę Lex Labor

Firma LEX LABOR - Kompleksowe Usługi BHP Opole już od wielu lat świadczy na terenie Opolszczyzny bogaty wachlarz usług z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy. Zawodowo zajmujemy się profesjonalnym doradztwem oraz nadzorem spełniania warunków BHP w miejscu pracy. Przeprowadzamy również kontrole pomieszczeń pracowniczych oraz całych obiektów, pod względem przestrzegania aktualnych przepisów prawa pracy. Ze świadczonych przez nas usług skorzystało już wielu przedsiębiorców działających w województwie opolskim. Jesteśmy znaną i powszechnie cenioną firmą w tym rejonie Polski, która rzetelnie i indywidualnie podchodzi do każdego z klientów.

Czym się zajmujemy?

  • Prowadzimy kompleksową obsługę BHP - w zakresie określonym przez Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 2 września 1997r. w sprawie służby bhp.
  • Współpracujemy ze specjalistycznymi firmami oraz placówkami badawczo-pomiarowymi - które przeprowadzają czynności związane z pomiarami czynników szkodliwych oraz działania z zakresu PPOŻ.
  • Jesteśmy również przygotowani do świadczenia pomocy i współpracy w związku z wdrażaniem Systemów Zarządzania Bezpieczeństwem Pracy.
  • Prowadzimy szkolenia BHP w Opolu i innych miejscowościach w województwie Opolskim

 

Dlaczego warto skorzystać z kompleksowych usług LEX LABOR BHP Opole?

Decydując się na skorzystanie z usług naszej firmy przedsiębiorca znacznie zredukuje koszty, jakie generowałoby zatrudnienie etatowego pracownika. Ponadto, dzięki naszej współpracy z wykwalifikowanymi jednostkami – zleceniodawcy otrzymują od nas pełną i bardzo szczegółową dokumentację z wszelkich przeprowadzanych ekspertyz. Wyręczamy także przedsiębiorców z obowiązków związanych ze śledzenia zmieniających się przepisów i orzecznictwa SN. Rozpoczynając współpracę z LEX LABOR - Kompleksowe Usługi BHP Opole, możesz liczyć na pełen profesjonalizm!

 

Już dziś zapoznaj się z NOWYM CENNIKIEM USŁUG

INFORMACJA DLA KLIENTÓW

Zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 2 września 1997 r. w sprawie służby bezpieczeństwa i higieny pracy. (Dz. U. Nr 109, poz. 704; zm.: Dz. U. z 2004 r. Nr 246, poz. 2468) pracodawca może powierzyć wykonywanie zadań służby bhp specjalistom spoza zakładu pracy, którzy spełniają co najmniej wymagania określone w § 4 ust. 2 pkt 3*, lub osobie, która była zatrudniona na stanowisku inspektora pracy w Państwowej Inspekcji Pracy przez okres co najmniej 5 lat. *specjalistą do spraw bezpieczeństwa i higieny pracy może być osoba posiadająca wyższe wykształcenie o kierunku lub specjalności w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy albo studia podyplomowe w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy oraz co najmniej 1 rok stażu pracy w służbie bhp.

Ciekawostka

Nałogowy palacz, pali średnio jednego papierosa na godzinę. Gdyby robił 5 minutową przerwę na papierosa, to w ciągu 8 godzinnej pracy spędza na paleniu około 40 minut. Dodatkowo, pracownikowi przysługuje przerwa (w zależności od rodzaju umowy i ustaleń z pracodawcą) podczas której może robić właściwie co zechce. Pracodawca również nie powinien odmawiać pracownikowi spełnienia potrzeb fizjologicznych. Dochodzi zatem dodatkowe 10 minut. Podsumowując – nałogowy palacz, któremu przyzwala się na „papierosowe” przerwy zajmuje się sobą przez średnio godzinę.