Ta strona używa plików cookie. Aby dowiedzieć się więcej na temat dlaczego ta strona używa plików cookie i jak włączyć je w Twojej przeglądarce, zapoznaj się z polityką prywatności. Przeglądanie tej strony jest równoznaczne z akceptacją prawa tej strony do korzystania z tych plików.
Zamknij

Wypadki i choroby

Wypadki na terenie zakładu pracy

Pracodawco, jesteś zmęczony przeglądaniem wciąż zmieniających się przepisów i orzecznictwa SN? Już dziś możesz powierzyć tą część obowiązków profesjonalistom z LEX LABOR – Kompleksowe Usługi BHP Opole. Nasi pracownicy pozostają na bieżąco z najnowszymi zapisami prawnymi, które są istotne dla prawidłowego funkcjonowania Twojej działalności. Prowadzimy także dochodzenia powypadkowe w sprawie wszelkich zdarzeń, z jakimi przyszło się spotkać przedsiębiorcy. Dochodzenie dotyczy najczęściej:

  • wypadków przy pracy
  • wypadków zrównanych z wypadkami przy pracy
  • wypadków w drodze do lub z pracy Zajmujemy się także przygotowaniem korespondencji z ZUS i GUS oraz prowadzimy wymagane rejestry wypadków.

Do naszych zadań należy również poprowadzenie dokumentacji i korespondencji związanej z chorobami zawodowymi.

wypadek w biurze

Ciekawostka

Nałogowy palacz, pali średnio jednego papierosa na godzinę. Gdyby robił 5 minutową przerwę na papierosa, to w ciągu 8 godzinnej pracy spędza na paleniu około 40 minut. Dodatkowo, pracownikowi przysługuje przerwa (w zależności od rodzaju umowy i ustaleń z pracodawcą) podczas której może robić właściwie co zechce. Pracodawca również nie powinien odmawiać pracownikowi spełnienia potrzeb fizjologicznych. Dochodzi zatem dodatkowe 10 minut. Podsumowując – nałogowy palacz, któremu przyzwala się na „papierosowe” przerwy zajmuje się sobą przez średnio godzinę.